Navigace
Dnes je Pátek, 17. 8. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Staronové začátky pro FT

Vojta12 [22. 3. 2013, 15.24]

V posledních měsících prošel tým břevnovského Sokola změnami, které se výrazně projevily na výkonech obou celků ve svých soutěžích a výrazně dopomohly k prozatím uspokojivým výsledkům našeho florbalového snažení.

Začněme však popořadě.

Po změně na trenérském postu, kdy Ivana Sagače nahradil jeho dosavadní hrající asistent Mirek Jahoda, se dostavily výsledkové a herní změny, ve které snad ani sám nový trenér A-týmu při nástupu do funkce nedoufal.

Efektivita v koncovce, kompaktně hrající formace, obětavější styl hry individualit a především fázované tréninkové jednotky a snaha o návyk automatismů, které budou hráči aplikovat přímo na hřišti – takové jsou cíle trenéra, které se snaží hráčům trpělivě vštěpit pod kůži.

Pod Jahodou tým výsledkově šlape, posbíral slušnou kupičku bodů a od 9. prosince A-tým neprohrál! Áčko si vyšláplo na třetí tým tabulky Black Angels, se kterým si Břevnov podělil cenný bod, dále porazil v té době vedoucí tým ligy Benešov a v posledním turnaji bral navíc 6 bodů za přesvědčivý výkon s Pallotaikuritem (11:3) a těsnou výhru po závěrečném obratu skóre nad EMCO Cholerics (3:2).

S těmito výsledky je opravdu o co hrát, tým má potenciál získat umístění ve vyšších patrech ligové tabulky, teoreticky má stále možnost probojovat se dokonce na třetí místo ligy. Nepředbíhejme však…

Tím ovšem výčet pozitiv nekončí, velmi slušně se ukazují oba brankáři – Filip Hrbek a Tomáš Cebak –, kteří drží svými zákroky A-tým v těžkých chvílích. Tým si navíc drží solidní střeleckou potenci, spoluhráči se mohou opřít o góly a střelecký apetit tria Šust, Fietzek a Karlovský, kteří už nastříleli letos téměř padesátku branek, konstruktivnost a univerzálnost kapitána Daniše a spolehlivost a pracovitost Jahody.

V posledních zápasech se však prosadili prakticky všichni hráči a trenéra může těšit rozložená střelecká potence týmu. Slušnou dlouhodobou výkonnost také prokazují obránci Michal Toman a Tomáš Pilař.

V B-týmu je situace také velmi solidní. Na postu brankáře se daří Marku Fröhlichovi, který svůj klid a vyrovnanost dokáže přenášet na spoluhráče. Kmenový hráč Béčka Lukáš Fietzek dominuje v týmovém a prakticky i ligovém kanadském bodování, kdy v 16 utkáních drží parádní statistiku více než dvou bodů na zápas! Obranná hra týmu funguje výborně a dělí se s Dobříší o 1. místo v počtu obdržených branek v soutěži. Je však stále potřeba zlepšovat především útočnou hru, kombinaci a střelbu, mizerná produktivita ostatních hráčů je patrná na sebevědomí našich dalších potenciálních střelců (Jakub Milion, Milan Kouba).

Přejme tedy oběma týmům další úspěchy, které nepřišly samy, za kterými se skrývá intenzivnější práce při tréninku a zlepšená komunikace při utkání. Velmi slabá je však docházka některých hráčů, především z B-týmu, nutit nikoho nelze, je pouze na nich, zda mají chuť a zájem. Na závěr tedy můžeme vyzvat všechny, kdo by chtěli hrát florbal za Břevnov, ať neváhají a přijdou si s námi zatrénovat. Nábor, minimálně do B-týmu, trvá neustále po celou sezonu.

Vojta Novák, kapitán B-týmu

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2012/2013

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor