Dnes je Středa, 17. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Výhry proti týmům z opačných stran tabulky

Cebi [14. 4. 2013, 20.00]

V neděli ráno nás čekal zápas s týmem Poison, který je v tabulce na posledním místě. V Berouně jsme se sešli už v 8.15, abychom se připravili na zápas, ve kterém nám šlo o velice důležité tři body. Do sestavy se po absenci vrátil Josef Slavík a jako trumf v rukávu měl trenér Jahoda připraveného Václava Semráda, který se k týmu připojil po čtyřměsíčním volnu (shodou okolností nastoupil naposledy právě proti Poison a první vzájemný zápas rozhodl vítězným gólem).

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a v čase 1:01 se po přihrávce Martina Karlovského prosadil Ondřej Koráb, 1:0. Už o 13 vteřin později se náš tým radoval znovu. V brankovišti se nejpohotověji zorientoval Josef Slavík a balónek poslal do sítě, 2:0. Nesmazatelně se tak zapsal do historie A-týmu, jeho trefa byla 750. celkově. Soupeř se zdál být zaskočený rychlým nástupem a náš tým nepřestával diktovat tempo hry. O několik málo vteřin se Slavík objevil před brankářem Danem Kašparem úplně sám, ale ten jeho střelu pohotově vykryl pravou nohou. Časomíra pak ukazovala čas 2:22, když Vojta Šust přidal další branku a stav utkání se měnil potřetí, 3:0.

V tuto chvíli se zdálo, že půjde vše hladce. Poison se ale nadechl a začal nepříjemně tlačit. Při jednom závaru před naší brankou byl při blokování střely vyloučen Slavík na dvě minuty za hru na zemi. Poison sice přesilovku nevyužil, ale těsně po jejím konci se prosadil nejproduktivnější hráč soupeře Václav Žák, 3:1. Tento gól nás vyvedl z pohody, soupeř přebral taktovku utkání a udílel tempo. Po zaváhání v naší rozehrávce se podařilo uniknout Žákovi a Jiřímu Freslovi. První jmenovaný využil krásnou přihrávku a z blízkosti nedal Filipu Hrbkovi sebemenší šanci. Po pohledné akci byl tedy stav 3:2.

Po začátku druhé třetiny měl navrch Poison, který stále tlačil a snažil se o vyrovnání. Při jednom z našich protiútoků se však ke střele od levého mantinelu dostal obránce Adam Pažout a k radosti svých spoluhráčů rozvlnil síť Kašparovy branky, 4:2. O pár minut později propadl dlouhý balónek za obranu soupeře až na Jahodu, který byl ale v poslední chvíli faulován. Nařízené trestné střílení proměnil s přehledem Martin Karlovský a získal nám zpět třígólový náskok, 5:2.

Jenže Poison opět přidal a snažil se probojovat k Hrbkově brance, který zaznamenal několik výborných zákroků. Za zmínku určitě stojí jeho bleskový zákrok rukou, kterou vytáhl balónek směřující přímo do odkryté klece. V dalších minutách došlo k několika akcím na obou stranách. Poison už ale našel jen jeden recept na překonání Hrbka a to v čase 31:29, kdy Jiří Fresl stanovil konečný výsledek na 5:3.

Upřímně si myslím, že tento zápas byl ukázkou bojovnosti týmu Poison, který se nevzdal a byl Břevnovu čestným soupeřem. Soupeř je sice stále na posledním místě, ale ve druhé části sezony podává zlepšené výkony. Nám se naopak ráno moc nedařilo a nakonec jsme odehráli rovnocennou partii s lepším koncem pro nás. Velkou pochvalu si zaslouží určitě brankář Hrbek, který předvedl několik skvělých zákroků. Za zmínku určitě stojí i skvěle provedený nájezd Martina Karlovského.

V druhém zápase této neděle nás čekal první tým tabulky FBC Start Nusle B. Utkání začalo ve velmi vysokém tempu a nasazení na naší straně. Už v čase 1:30 byl ale za sekání vyloučen Lukáš Fietzek a Start dostal možnost k první přesilové hře. Speciální formace, kterou vyslal na hřiště trenér Jahoda, se bránila důsledně a nepouštěla hráče Startu do vyložených šancí. Při zachycené rozehrávce a následném protiútoku se podařilo v čase 2:59 Břevnovu získat vedení 1:0. Kapitán Ondřej Daniš se dostal ke střele, kterou ale brankář Martin Novotný vyrazil. Daniš byl však dost blízko a následnou dorážkou poslal svůj tým do vedení.

Naše mužstvo bylo z rychlého vedení překvapené a to nám přidalo chuť útočit. Největší hlad po gólech měl Vojtěch Šust. Svůj první zářez si připsal ještě v první třetině, kdy se postavil k trestnému střílení a bez problému zvýšil náskok svého týmu, 2:0. O několik minut později ale Start odpověděl. Výborně rozehraným volným úderem si napřed hráči Startu rozhýbali Břevnovskou zeď a Martin Košárek se po vrácené přihrávce od Jiří Kropáčka nemýlil, 2:1. Po první třetině bylo tedy vše otevřené a Start byl ve skóre na dohled.

Jenže ve druhé třetině se dal do pohybu brankostroj Šust, který v rozmezí tří minut a patnácti vteřin vstřelil hned tři góly! Náš tým tak získal vedení 5:1 a na obou stranách bylo vidět lehké napětí. Do konce druhé třetiny se ještě stihl trefit ze středu hřiště Fietzek a druhá přestávka byla tedy klidnější, protože náš tým vedl už 6:1. Start se ale rozhodl, že toto utkání nám zadarmo nedá.

Hned od první vteřiny třetí třetiny bylo cítit, že to bude dlouhých dvanáct minut. Když bylo ze zápasu odehráno 25:16, prosadil se střelou přes několik clonících hráčů Košárek, 6:2. Start byl v tu chvíli politý živou vodou a jen občas nás pouštěl z obranného pásma. Naši obránci ale plnili pokyny trenéra Jahody dokonale a jen málokdy musel zasahovat brankář Tomáš Cebak.

Horko začalo být ke konci třetiny. Napřed odešel na trestnou lavici Ondřej Daniš a za minutu ho následoval Václav Semrád. Start měl tedy výhodu přesilové hry 5 na 3. Dvojnásobná početní výhoda trvala 57 vteřin, Start hledal volné místo pro střelu, ale ani jeden projektil si cestu do sítě nenašel. Hráči Startu se ale nevzdávali a pokračovali v početní výhodě 5 proti 4. Dvanáct vteřin před jejím koncem našel nádhernou přihrávkou Martin Žofka svého bratra Michala a ten pod bezmocně padajícím brankářem Cebakem prostrčil balónek do sítě. Do konce zápasu chybělo v tu chvíli 54 vteřin, měli jsme sice stále výrazný náskok, Nusle se ale nadále snažily s výsledkem něco udělat. K našemu štěstí a úlevě už žádná branka nepadla a ze zápasu si tak odnášíme cenné vítězství 6:3.

Co k tomu dodat. Snad jen obrovská gratulace pro Vojtu Šusta za čtyři góly a velké poděkování a pochvala celému týmu. Myslím, že tento zápas ukázal, jak je důležitá spolupráce všech hráčů na hřišti. Touto cestou bych chtěl vyzdvihnout i práci trenéra Jahody, který dokázal včas reagovat a svůj tým ve správných chvílích nasměrovat. Do konce sezóny nás čekají poslední dva zápasy a v tuto chvíli nám patří šestá příčka v tabulce. Cesta ještě nekončí a chceme i v posledních zápasech bojovat o důležité body.