Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

I v posledních zápasech držíme sérii bez porážky

Cebi [27. 4. 2013, 22.10]

V sobotu 27. 4. náš tým zavítal do haly v Benátkách nad Jizerou. Začátek zápasu byl naplánovaný na 9.10, takže jsme se sešli už o čtyřicet minut dříve. Do zápasu nemohl trenér Miroslav Jahoda počítat s Josefem Slavíkem, kterému se v posledních zápasech dařilo. Na Slavíkovo místo tedy nastoupil Ondřej Krejčíř.

Zápas začal podle plánu v celkem slušném tempu a oba týmy si v prvních minutách vyměnily několik střeleckých pokusů. V páté minutě se gólový účet zápasu otevřel. Daniš prvním pokusem brankáře Wizardů Olega Dejnegu nepřekonal, ale k odraženému balonku se dostal Ondřej Koráb a svou osmou brankou v sezóně rozvlnil síť, 0:1. První gól nás celkem uklidnil a pomalu jsme přecházeli na taktiku, kterou nám naordinoval trenér Jahoda.

V deváté minutě se podařilo Vojtěchu Šustovi přerušit rozehrávku soupeře. Šust se napřed zbavil bránícího hráče, poté si blafákem do backhandu na hranici brankoviště položil brankáře a protože už byl mimo střelecký úhel, tak okolo ležícího Dejnegy poslal přihrávku na Karlovského, 0:2. Wizards se následně tlačili agresivněji do útoku, při jednom z těchto výpadů zachránila brankáře Filipa Hrbka branková konstrukce.

Ze zápasu odběhlo 19 minut a 38 vteřin a na ukazateli výsledku už svítilo 0:3. Šust se dostal zpoza branky přímo před brankáře a střelu do vzdálenějšího růžku už Dejnega nepokryl. Wizards odpověděli v čase 21:01, kdy přesnou přihrávku od Víta Voltra poslal do naší branky Josef Karel, 1:3. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a tak náš tým do třetí třetiny vstupoval s náskokem dvou gólů.

Z třetí třetiny odběhlo jen 39 vteřin a na naší straně se radoval Michal Toman, který vsítil už svůj šestý gól (a tímto překonal své maximum v bodech za sezónu), 1:4. Následně se za náš tým trefili ještě Lukáš Fietzek, Vojtěch Šust a Ondřej Daniš, 1:7.

Tým Wizards se ale nechtěl smířit s tímto výsledkem a jeho hráči se napnuli k poslednímu odporu. V čase 32:41 se do situace jeden na jednoho dostal Adam Čechovič, který napřed prohodil obránce Tomana a následně překonal i brankáře Hrbka, 2:7. Wizardům tento gól pomohl, protože o patnáct vteřin později se dokázal znovu prosadit Karel, který tak upravil na 3:7.

Břevnov se ale rychle otřepal, začal více držet míček a soupeře nepouštěl do hry. Pět vteřin před koncem se do šance dostal Mirek Jahoda, který chtěl míček přihrát na pravou stranu, dobíhající obránce ale jeho přihrávku blokoval. Míček se odrazil od hole obránce zpátky k Jahodovi, který tak vstřelil pohodlně gól okolo přesunujícího se brankáře Dejnegy, 3:8.

Odpoledne nás čekal velmi známý soupeř v podobě týmu Tago Mago. Utkání s Tagem pro nás mají vždy příchuť rivality, protože oba týmy se navzájem potkávají už od sezóny 2007/2008. Do zápasu jsme zároveň vstupovali s tím, že když získáme vítězství o tři góly, tak máme jisté čtvrté místo v tabulce. Jak ale několikrát připomněl trenér Jahoda, tak nejdůležitější bylo vyhrát a uhájit tak neporazitelnost, která by se natáhla už na čtrnáct zápasů.

Během první třetiny byla hra neskutečně vyrovnaná. Oba týmy nechtěly udělat zbytečnou chybu a darovat soupeři výhodu první branky. Při jednom ze svých prvních střídání se lehce zranil Vojtěch Šust, který se srazil s protihráčem. Šust byl chvíli otřesen ale naštěstí se dokázal do zápasu rychle vrátit. Při jedné ze svých střel zlomil kapitán Ondřej Daniš hokejku, která k údivu všech přeletěla celou halu (kápo má prostě ránu).

I přes vysokou aktivitu Břevnova to byl ale tým Taga, který se radoval první. V čase 9:03 se prosadil Matyáš Král, který využil nahrávku od Ondřeje Kaláta, 0:1. Do konce třetiny se naštěstí stav už neměnil a trenér Jahoda měl co dělat aby svůj tým dokázal při přestávce nabudit.

Jeho snaha ale přinesla ovoce už za tři minuty. Daniš, který oprášil svou střeleckou hůl, se přesnou střelou dokázal prosadit a srovnal na 1:1. Za dalších dvaadvacet vteřin přihrával z levého křídla Vojtěch Šust, který mezi kruhy našel Martina Karlovského a ten se nemýlil, 2:1. Tago ale nechtělo pustit vedení a o dvacet vteřin později srovnal Michal Turek, který přesnou ranou do pravého růžku branky překonal skvěle chytajícího Filipa Hrbka, 2:2. Jako správný kapitán se ukázal Daniš, který už v čase 17:48 opět strhl vedení na stranu Břevnova, 3:2.

Třetí třetina začala kuriózním gólem, který patnáct vteřin po jejím začátku vsítil Michal Pozler. Lukáš Fietzek vystřelil přímo z prostředku hřiště, míček se ale odrazil od Pozlera a obloučkem zapadl za překvapeného brankáře Kirschnera, 4:2. Na časomíře svítil čas 24:30, to si výlet z obrany udělal Tomáš Pilař, který přesnou přihrávkou vyzval ke střelbě Šusta, 5:2. Dva góly za třicet vteřin nás uklidnily a hráčům jakoby od té doby vše vycházelo.

V čase 26:05 vystřelil svou „pumelici“ Pilař a síť v brance se znovu rozvlnila, 6:2. Za další dvě minuty skóroval Karlovský, když šikovně tečoval střelu Pilaře, 7:2. Pro Karlovského to byl 99. kanadský bod v dresu Břevnova.

Tago ještě jednou zahrozilo a to šest minut před koncem, kdy povedenou akci zakončil Tomáš Bílek, 7:3. Poslední střelecký zápis si v této sezóně zapsal Vašek Semrád, který pět minut před koncem stanovil závěrečné skóre na 8:3. Po zápase s Tagem máme tedy jisté čtvrté místo a můžeme jen přemýšlet, kde bychom byli, kdybychom na začátku sezóny nerozdávali body zdarma.