Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Vojta Šust získal Zlatou helmu a trofej pro nejužitečnějšího hráče sezony

Mirek [12. 5. 2013, 17.00]

V pátek 10. května jsme se sešli v dejvické restauraci Bruska, abychom uzavřeli letošní sezonu a rozdali týmová ocenění. Po krátkém shrnutí letošních úspěchů a neúspěchů a stručném výhledu na léto můžeme rovnou přejít k význačným momentům sezony a představit vítěze jednotlivých cen.

V lednu vstřelil v utkání proti Wildcats 700. gól v historii A-týmu Tomáš Pilař a o tři měsíce později se z jubilejní 750. branky radoval v zápase s Poison Pepa Slavík. Aktuálně jsme na počtu 775 gólů (podělilo se o ně v průběhu osmi sezon celkem 40 různých hráčů, nejlepší kanonýr Michal Pozler jich nastřílel 79).

První zápas za FT odehráli v letošní sezoně Ondra Koráb a Ondra Krejčíř. Brankář Filip Hrbek a obránce Vašek Semrád překonali hranici 50 zápasů za FT a hned trojice hráčů, kteří působí v A-týmu od jeho založení, – Adam Pažout, Michal Pozler a Michal Toman – letos pokořila metu 150 utkání v dresu břevnovského mužstva.

Nejlepším střelcem v letošní sezoně byl s 23 zásahy v 18 utkáních Vojta Šust. Druhý v pořadí – a loňský vítěz Bezouškovy trofeje – Martin Karlovský zopakoval svůj loňský počet 21 nastřílených branek.

Letos podruhé jsme udělovali Cenu Ondřeje Daniše pro nejlepšího nahrávače. O jednu přihrávku byl nakonec s 22 asistencemi nejlepší Lukáš Fietzek, 21 nasbíral Vojta Šust, který ale odehrál o čtyři duely méně. Nejúspěšnější zápas v tomto směru odehrál Fietzek proti Pallotaikuritu, když na domácím hřišti na Tatranu připravil spoluhráčům hned pět branek.

Cenu Romana Jahody pro nejproduktivnějšího hráče získal s 44 body Vojta Šust a obhájil tak loňské vítězství. Druhý v pořadí Lukáš Fietzek zaznamenal 38 bodů a konečně dokázal přenést vynikající výkonnost z tréninku do zápasů (v předchozích 49 utkáních za A-tým nasbíral 15 bodů). Třetí Martin Karlovský nasbíral 33 bodů, čtvrtý Ondra Daniš 23 bodů a přes 10 bodů se přehoupli ještě Mirek Jahoda, Tomáš Pilař a Ondra Koráb.

Letos poprvé jsme oceňovali nejslušnějšího hráče, který získal ADRA Fair Play Award. V našem mužstvu bylo vždy snazší najít hráče, kteří si tuto pochvalu určitě nezaslouží, po této sezoně jsme ale rozhodli udělit cenu tomu, kdo je vylučován nejméně. Bez jediného trestu (a zároveň s velkou porcí odehraného času) zvládl právě skončený ročník jen obránce Tomáš Pilař a v pátek tedy převzal ocenění on. Z ostatních hráčů, kteří nastupovali pravidelně a do většiny zápasů, na tom pak byl s jedním menším trestem nejlépe další obránce (?!), Michal Toman.

Následující dvě ocenění byla letos také udělována poprvé a to navíc dosud nezvyklým způsobem. O vítězi nerozhodovala ani jednoznačná statistická metrika, ani hlasování mezi členy týmu. Cenu Kristýny Koubové pro nejsympatičtějšího hráče mužstva převzal kapitán Ondra Daniš a stejný hráč nakonec obdržel i Cenu Miroslava Jahody, kterou uděluje hlavní trenér hráči, jenž nejlépe projevuje vůdčí schopnosti na hřišti i mimo něj. Pro porovnání lídrů během hry si trenér pomohl podrobnějším zkoumáním, v jakých situacích jsme stříleli naše branky. Michal Toman vstřelil v sezoně 6 gólů, hned dvě z toho ale byly vítězné. Obě jeho přihrávky v průběhu ročníku pak také byly na vítězné góly. Rovnou polovina z 8 branek, na kterých se podílel, tak rozhodla o naší výhře. Daniš letos vstřelil 12 gólů, z toho jedna byla vyrovnávací a pětkrát nám získal vedení (několikrát jen pár vteřin poté, co soupeř srovnal). Jeden jeho gól se později ukázal jako vítězný. V tomto směru je také zajímavé, že na 12 výhrách v sezoně 2012/2013 se vítěznou brankou podílelo hned 9 hráčů, dva další pak na klíčovou trefu zápasu alespoň jednou v roce přihráli.

První odhlasovanou trofej večera získal obránce Adam Pažout a Ságovo ocenění za oddanost florbalu tak po loňském úspěchu obhájil. Na vítězství mu letos stačilo 9 hlasů, Ondra Daniš jich posbíral šest a Tomáš Pilař s Mirkem Jahodou každý po pěti.

Oba brankáři, jak Tomáš Cebak, tak Filip Hrbek nás letos podrželi vynikajícími výkony a mají výrazný podíl na tom, že se nám ve druhé polovině podařilo (opět) zlomit hrozivě se rozjíždějící sezonu. Hrbek, častěji nasazovaný z této dvojice, měl o něco lepší statistiky a vychytal 8 vítězství. K vrcholům jeho letošní sezony patřily jistě dvě remízy v parádních zápasech s Kolínem a dvě výhry proti (tehdy vedoucímu) Benešovu a béčku Panthers na domácím hřišti na Zličíně. S Hrbkem v bráně jsme odehráli několik jistých zápasů, včetně úspěšného posledního turnaje v Benátkách nad Jizerou. Cebak přispěl letos 4 výhrami, v prosinci proti Poison jsme vyhráli poprvé po 10 zápasech, teprve v Benešově proti Wildcats se ale asi skutečně nastartovalo naše zmrtvýchvstání. Napínavé utkání se zvratem na konci jsme v odvětě s Cholerics tentokrát zvládli my, s Cebakem v bráně jsme ale dokázali porazit hlavně nejlepší tým letošní sezony, zálohu Startu Nusle. Gólmani v této sezoně, alespoň tedy v její druhé polovině, zářili ve chvílích, kdy jsme je potřebovali a dodali nám potřebný klid. Naše spolehlivá dvojice se o hlasy spoluhráčů podělila víceméně stejným poměrem jako o účast v zápasech. Nejlepším brankářem sezony 2012/2013 se stal se 17 hlasy Filip Hrbek, Tomáš Cebak obdržel hlasů 12.

Pažout Trophy pro nejlepšího obránce jsme letos zvažovali rozdělit na dvě části: pro nejlépe bránícího a nejlépe útočícího zadáka. Ke změně nakonec nedošlo, možná také proto, že o letošním vítězi bylo jasno jako nikdy dříve. Se 27 hlasy získal ocenění Tomáš Pilař, stálice v naší první obranné dvojici v poslední sezoně a zároveň nejproduktivnější hráč zadní řady. Dva hlasy získal ostřílený mazák Adam Pažout. Nutno však podotknout, že naše obrana pracovala ve druhé polovině sezony skvěle jako celek, ať už (hlavně ve druhé dvojici) zde nastupoval kdokoli: góly a spolehlivou rozehrávkou přispíval Ondra Koráb a pokud nebyl k dispozici, zaskočili za něj výtečným způsobem Vojta Rabiňák nebo Michal Pozler. Část sezony nám chyběl zkušený a zřídka chybující Vašek Semrád a ve staronové roli se našel univerzál Michal Toman.

Nejoblíbenější cena vždy potrápí naši paměť. Tomanovu přilbu/Zlatou helmu za nejlepší akci sezony obhajoval po loňském gólu v utkání s nejlepším týmem soutěže Tago Mago Mirek Jahoda. Do nominované desítky se nakonec třikrát prosadil nejlepší střelec Vojta Šust, další kanonýři Lukáš Fietzek a Ondra Daniš (jinak sehraná dvojice, která pravidelně baví diváky) ale vyšli naprázdno a Martin Karlovský získal nominaci jen za jeden ze svých 21 gólů: precizně proměněné trestné střílení na konci sezony. Jediná nominovaná akce, která nezískala ani hlas, patří k nejdůležitějším momentům naší letošní sezony: Ondra Koráb vyrovnal v závěru utkání na Tatranu v přesilovce umocněné odvoláním brankáře proti Cholerics na 2:2. Jeden hlas obdržel Kuba Milion, který letos nastoupil za A-tým jen k jednomu utkání právě proti Cholerics. Do hry se dostal v podstatě jen při třech oslabeních, zvládl je ale bravurně, sám jedno vyloučení soupeře vybojoval a měl tak výrazný podíl na tom, že jsme toto střetnutí se štěstím zvládli dovést do vítězného konce. Jediný hlas dostalo také typické zakončení Vojty Šusta z blafáku pod rukou, kterým pravidelně terorizuje nejen naše brankáře na tréninku, ale i gólmany soupeřů v soutěži. Dva hlasy získalo zmíněné s jistotou proměněné trestné střílení Martina Karlovského proti Poison nebo branka Vaška Semráda z volného úderu v prvním duelu se stejným soupeřem. Komplikovaný duel s posledním týmem tabulky jsme urvali právě touto trefou a po 10 zápasech se nakopli na vítěznou vlnu. Dva, respektive tři hlasy, si připsali brankáři Tomáš Cebak (nominovaný za výstavní zákroky podpořené zvonkohrou proti Wildcats v Benešově) a Filip Hrbek (nominovaný za duel s Kolínem na Tatranu, také zde mu pomáhala branková konstrukce, minimálně jednomu jistému gólu ale zabránil špičkovým zákrokem nohou). Třikrát oslovil své spoluhráče obránce Tomáš Pilař, když si po narážečce s Vojtou Šustem vyběhl do útoku a zblízka překonal gólmana soupeře. Identickým průnikem se prosadil do gólového zakončení jako proti Wildcats, tak později v souboji s Black Angels v Kostelci nad Černými lesy. O Zlatou helmu se nakonec ve finále ucházely dvě akce a pod obě se podepsal Vojta Šust. Šest hlasů získal za vítězný gól v samém závěru zmiňovaného zápasu proti Cholerics (v první vzájemném souboji podobě zlomil utkání na svou stranu soupeř), viz video níže. O jeden hlas více však dostal za hattrick za 3 minuty a 15 vteřin v utkání s lídrem tabulky z Nuslí. Celkem se v zápase prosadil 4x, když vždy zblízka šikovně překonal brankáře soupeře, a dovedl nás k (dalšímu) důležitému vítězství.

Nejvýznamnější ocenění večera, Cena Tomáše Slámy pro nejužitečnějšího hráče sezony (MVP), mělo tři favority. Brankáři se o dobré výsledky zasloužili vynikajícími výkony společně a tak by nebylo úplně fér zvolit jen jednoho z nich. Ani jeden hlas nedostala ústřední opora naší obrany Tomáš Pilař a jen jediný získal střelec Martin Karlovský. S osmi hlasy skončil na pomyslné bronzové příčce kapitán Ondra Daniš a devět hlasů zapsal vždy nebezpečný a letos konečně po zásluze také produktivní Lukáš Fietzek (v 19 zápasech B-týmu navíc nasbíral 46 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže, celkem tedy letos zaznamenal 84 bodů!). Vítězem se ale nakonec stal s 12 hlasy Vojta Šust a převzal tak, tentokrát byť malou, ale skutečnou, trofej pro nejužitečnějšího hráče mužstva.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2012/2013

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor