Navigace
Dnes je Pátek, 17. 8. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Na Czech Open 2013 jsme dohráli ve 3. kole

Mirek [19. 8. 2013, 22.04]

Na letošním turnaji Czech Open jsme dokázali vyrovnat naše nejlepší umístění a přestože jsme po vyřazení v sobotním 3. kole playoff cítili zklamání, naši účast lze určitě považovat za úspěšnou.

Po složitějším skládání sestavy jsme nakonec na soupisku zapsali hned 17 hráčů, pouze v sobotním duelu jsme ale měli k dispozici všechny zmiňované. Poprvé za FT nastoupil útočník Jakub Rybka, letní posila z FBC Panthers, odkud k nám přichází společně s obráncem Lukášem Randou, jenž s námi už hrál loni na Pilsen Games. Na poslední chvíli jsme pak získali pouze pro Czech Open útočníka Tomáše Boubelíka, člena širšího kádru loňského účastníka superfinále TJ JM Pedro Perez Chodov.

FT Sokol Břevnov na Czech Open 2013

Nahoře zleva: #2 Semrád, #19 Jahoda, #9 Rybka, #21 Pažout, #22 Randa, #12 Cebak, #81 Boubelík, #29 Pilař, #20 Pozler, #23 Podlaha, #90 Volný
Dole: #6 Fietzek, #17 Krejčíř, #28 Daniš, #13 Koráb, #36 Hrbek, #11 Karlovský

První utkání jsme odehráli proti švýcarskému týmu FBC TuRiWa. Po většinu zápasu jsme měli trochu více ze hry a brzy poté, co soupeř na začátku druhé poloviny srovnal skóre, nám vrátil náskok svým druhým gólem Lukáš Fietzek (na obě trefy přihrával Boubelík). Ve 28. minutě sice hráči TuRiWa znovu vyrovnali, 9 vteřin před koncem ale po akci Tomáše Pilaře střílel z výborné pozice Martin Karlovský a výstavní ranou vymetl růžek branky. Tomáš Cebak sice v našem úvodním duelu na Czech Open inkasoval jeden laciný gól, několika vynikajícími zákroky se ale podílel na zdařilém vstupu do turnaje.

Odpoledne jsme opět v hale na Zeleném Pruhu nastoupili proti Keriu Plzeň, týmu, se kterým jsme se utkali už na loňským Pilsen Games. V první půlce jsme poměrně rychle získali třígólový náskok po trefách Karlovského, Fietzeka a Boubelíka, soupeř se pak víc soustředil na osobní souboje a naši branku už příliš neohrozil. Gólman Filip Hrbek si tak připsal čisté konto a do tabulky jsme zaznamenali překvapivě pohodlnou výhru 4:0.

Jelikož naše skupina na Czech Open čítala neobvykle hned pět mužstev, čekalo nás ve čtvrtek večer ještě jedno střetnutí. Soupeřem nám bylo mužstvo FBC Panthers, s jehož rezervou jsme se utkávali v poslední sezoně. Do jsme sice vstupovali z pozice outsidera, s Pantery jsme ale sehráli vcelku vyrovnanou partii, která nakonec dospěla k nerozhodnému závěru. Pro diváky jistě velice atraktivní duel měl skvělé tempo a obě družstva se střídala v momentech, kdy tlačila svého soupeře před jeho branku. První branku sice vstřelili Panthers, v té době se nám ale herně dařilo a dokázali jsme tak rychle otočit skóre na naši stranu. Nejprve se po důrazu u branky prosadil Martin Volný a po vhazovaní pak uspěl zblízka Lukáš Fietzek. Ve třetí utkání tak vsítil už svůj pátý gól na turnaji a navázal tak na produktivní sezonu. Panteři po přestávce srovnali, když se střela odrazila od tyčky a pak od výborně chytajícího brankáře Cebaka za čáru. Skóre 2:2 se už do konce střetnutí nezměnilo, přes řadu šancí na obou stranách hřiště. Panthers sice stále častěji projevovali své kvality, remíza ale myslím tomuto zápasu slušela. Předvedli jsme celkově výtečný výkon, který je velkým příslibem do budoucna.

V pátek ráno jsme nastoupili proti švédskému týmu Hjärnarp. Už po minutě hry nám získal náskok Fietzek a po poločase jsme vedli už 3:1. Soupeř stále častěji spoléhal na protiútoky a nechával své útočníky schované až za naší obranou, s jeho taktikou jsme si ale dokázali poradit vcelku bez větších potíží. Několika pohotovými zákroky nás podržel brankář Hrbek, a do konce utkání už jsme hubené vedení 3:2 udrželi. Po nepříliš pěkném souboji jsme tak zakončili boje ve skupině bez porážky a o skóre obsadili druhé místo za Panthers.

Vzhledem k tomu, že naše skupina měl pět mužstev, jak první, tak druhé postoupilo až do třetího kola playoff. Zopakovali jsme tak naše nejlepší umístění na Czech Open, když jsme už v minulosti dvakrát svou skupinu vyhráli. Celý pátek jsme tak měli volno a mohli se věnovat odpočinku nebo sledování zápasů třeba v elitní mužské kategorii. Do hry jsme se vrátili až v sobotu ráno, když jsme poprvé vyběhli na hřiště v Jižní Sportovní. Nová hala, kde ke svým domácím zápasům nastupují extraligový Chodov a ženský tým Herbadentu, pro nás byla velkou výzvou, přes svého soupeře jsme ale přejít nedokázali. Finský KamuGang, v čele s nezadržitelným střelcem Danielem Rantanenem, se sice musel propracovat přes dřívější kola playoff, proti nám ale předvedl soustředěný výkon. Těžko jsme se prosazovali do šancí a i když jsme v průběhu zápasu získávali míček častěji pod kontrolu, mnoho příležitostí jsme si nevypracovali. Soupeř se brzy dostal do vedení, když ve 4. minutě využil odložené vyloučení. Na přesnou trefu Rantanena ze 14. minuty sice hned odpověděl kapitán Ondřej Daniš, když potrestal chybu v rozehrávce KamuGangu také výborně umístěnou střelou, soupeř byl ale pozorný v obraně a do ničeho nás příliš nepustil. Mohli jsme sice určitě odevzdat lepší a šikovnější výkon, je třeba ovšem uznat kvality soupeře, který nás přehrál zaslouženě. S blížícím se závěrem duelu jsme sice konečně měli několik velice dobrých šancí – v asi nejlepší neuspěl Boubelík – jenže dvě minuty před koncem proměnil KamuGang brejk do naší otevřené obrany a zvítězil 3:1. Našemu soupeři se pak dařilo celou sobotu, dvakrát mu sice k postupu pomohly nájezdy, to ale nic nemění na tom, že stopku finskému týmu vystavil až v semifinále v neděli dopoledne pozdější vítěz Sokol Královské Vinohrady.

Po vyřazení sice převládalo zklamání, chtěli bychom jít dál a mohli jsme v rozhodujícím utkání lépe hrát svou hru. Na druhou stranu nesmíme zapomínat na to, že na Czech Open patříme vždy mezi papírově slabší týmy a skončit skupinu bez porážky je pro nás velký úspěch. Zvládnout zápasy se soupeři z různých koutů Evropy a i z vyšších soutěží než v jaké normálně nastupujeme je pozitivní zprávou do budoucna. Ne vždy jsme sice podali výkon podle svých představ, zejména zápas proti Panthers jsme ale odehráli výborně a dokázali hlavně sami sobě, na jaké úrovni umíme hrát. Ve vyřazovací části jsme si sice proti KamuGangu neutrhli žádnou ostudu, na závěr Czech Open to ale pro nás byla slušná stopka: turnaj pro nás skončil úspěšně, nebylo to ale zase tak růžové, abychom mohli nebo měli usínat na vavřínech. Byla to ideální příprava, odehráli jsme dobré zápasy a (opět) ukázali jak své silné, tak slabé stránky. Máme na čem pracovat, zároveň ale máme na čem svou práci stavět. V tomto směru myslím letošní ročník Czech Open splnil svou roli na výbornou a snad dokážeme do nové sezony přenést to nejpovedenější, čím jsme se na turnaji prezentovali.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2013/2014

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor