Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Po šesti zápasech máme na kontě pěkných 12 bodů, mohlo být ale ještě lépe

Mirek [4. 11. 2013, 21.14]

Po šesti zápasech nové sezony máme na kontě 12 bodů za 4 výhry a 2 porážky. S výsledky tak zatím můžeme být vcelku spokojeni, přestože jsme mohli a měli mít o jednu výhru více, předvedená hra je ale zatím víceméně za očekáváním a máme určitě v čem přidat. Přesto je třeba hodnotit první čtvrtinu soutěže pozitivně.

V úvodním utkání jsme nastoupili proti VŠSK MFF Praha, týmu, se kterým jsme se dosud nepotkali. V 17. minutě jsme získali výhodu přesilové hry 5 proti 3 a tu dvěma góly proměnili ve vedení 4:2. Soupeř sice brzy snížil, v důležitých chvílích nás ale podržel brankář Tomáš Cebak a ve třetí třetině pak rozhodl o klidném závěru zápasu čistým hattrickem Lukáš Fietzek.

Druhý zápas jsme v Praze v Radlicích sehráli s rezervou Tago Mago, letos poprvé nově pod hlavičkou Sokola Mukařov. Vstup do zápasu se nám podařil, v 11. minutě jsme vedli už 4:0 a nakonec bez větších problémů dotáhli zápas do vítězného konce, 8:2.

Na konci října jsme zamířili do Králova Dvora, kde nás čekali dva z největších papírových favoritů na letošní titul. V prvním utkání s Benešovem jsme nebyli schopni v průběhu celého duelu srovnat obrannou činnost, soupeř nás nakonec vyškolil 11 góly. Sami jsme jich sice nastříleli 6, což by ve většině případů na výhru mělo stačit, směrem dozadu jsme ale proti kombinacím Benešova nenašli žádnou zbraň.

Druhý zápas vypadal podstatně jinak. S Kolínem jsme loni sehráli dvě vyrovnaná utkání a v obou jsme přišli o vedení až v poslední minutě. Tentokrát jsme znovu sehráli pěkný zápas, ze kterého jsme ale odjížděl hodně rozladění. Vedli jsme ve třetí třetině už 4:1 a 5:2, nadějný výsledek jsme ale neudrželi a prohráli 6:5. Před kolínskou obranu jsme se sice prosazovali vcelku snadno, sami jsme ale soupeře nakopli k obratu. Šikovní hráči Kolína nabídnuté šance využili a několika pěknými góly otočili skóre na svou stranu.

Hned další týden jsme si mohli napravit dojem ve Zruči nad Sázavou. Texas vstoupil do sezony vcelku úspěšně, moc jsme tak nevěděli, s čím na nás soupeř vyrukuje. V utkání jsme nepředvedli zrovna světoborný výkon, přesto ale vysoko vyhráli. Pěti góly se na konečném skóre 11:4 podílel Martin Karlovský. Za zmínku ale jistě stojí obranný zákrok Tomáše Pilaře, který s vypětím všech sil vytáhl balonek na poslední chvíli z jeho dráhy do sítě, a to ve chvíli, kdy bylo skóre podstatně vyrovnanější.

V dalším střetnutí jsme narazili na B-tým Orky Stará Boleslav. Soupěři se začátek ligové soutěže vůbec nevyvedl, z osmi zápasů nezískal ani bod. Pokud jsme nebyli spokojeni se svým výkonem v předchozím utkání, tak tentokrát se na naši hru asi nedalo koukat vůbec. Druhou třetinu jsme sice zvládli velice dobře, tu třetí už jsme ale úplně zahodili. Z pěkného skóre 7:1 se nakonec vyklubal výrazně vyrovnanější výsledek 8:5, Orku jsme nechali vstřelil několik hloupých gólů naším nedůrazem a snad už i vidinou D1 na cestě domů. Brankář Filip Hrbek si udělal radost jen úspěšně chyceným nájezdem, nařízeným za hru vysokou holí Lukáše Randy. Ten ale bude mít na zápas dobré vzpomínky, kromě toho, že jednomu jasnému gólu zabránil, tak sám sbíral první body za Břevnov, když jednu branku vstřelil a na dvě přihrál.

V prvních šesti zápasech nás bodově táhli tradičně produktivní opory: Lukáš Fietzek nasbíral dokonce 20 bodů (14+6), Vojta Šust 15 (6+9), Martin Karlovský 9 (7+2) a Tomáš Pilař 7 (3+4). Šesti body (1+5) přispěl Vašek Semrád, který v minulých čtyřech zápasech zaskočil za nemocného kapitána Ondru Daniše ve střeud druhého útoku a převzal i kapitánskou pásku. 11 bodů (7+4) si připsal Jakub Rybka, naše posila z Panthers, a hned od začátku ročníku tak prokazuje, že bude velmi platným hráčem v našem mužstvu.

Úvod sezony také přinesl jeden rekordní počin, v nešťastném utkání proti Kolín vstřelil Mirek Jahoda 800. gól v historii našeho A-týmu!

Další zápasy odehrajeme ve sváteční den 17. listopadu, naše okružní jízda středočeským krajem nás tentokrát zavede do Neveklova. Soupeřem nám budou výtečně nastartovaný Falcon a nové mužstvo PragueViking, nyní tedy C-tým střešovického Tatranu.