Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Ve 2. třetině soutěže se nám vůbec nedařilo, jsme ale stále na 5. příčce

Mirek [16. 2. 2014, 21.08]

Na posledních dvou turnajích jsme uhráli jen 2 body za vysoké remízy 6:6 s Texasem a 8:8 s rezervou Mukařova, přesto jsme i nadále na svém 5. místě. Po sobotních zápasech máme za sebou dvě třetiny soutěže, v 16 zápasech jsme nasbírali 23 bodů. Po dobrém začátku nás ale tradičně v prosinci zastihla lehká herní krize, která se na přelomu roku přehoupla do složitějších problémů v našem výkonu. V posledních 4 zápasech se na naši hru už prakticky vůbec nedá koukat, hrajeme hluboko pod svoje možnosti a výsledky tomu odpovídají. Naskočit na vítěznou vlnu máme možnost už za 14 dní, když se ve Zruči nad Sázavou potkáme s matematicko-fyzikální fakultou UK a s Kolínem.

Nyní postupně k dosud odehraným zápasům. Na statní svátek 17. listopadu jsme v Neveklově narazili na PragueViking a Falcon. V prvním utkání nám to soupeř hodně usnadnil, v 6. minutě jsme vedli 3:0 a po první třetině už 6:0. O konečné skóre 11:0 se nejvíce zasloužili Martin Karlovský (5+1) a Vojtěch Šust (2+4), Filip Hrbek vychytal čisté konto. Dosud možná klíčovým momentem sezony je však zranění produktivního Lukáše Fietzeka, který si v tomto utkání přetrhl vazy v koleni. Druhý zápas pak byl bojem se vším všudy, postupně ze hry odstoupilo pět našich hráčů a utkání jsme dohrávali na 7 lidí. Ve druhé třetině jsme sice smazali dvougólové manko, Falcon pak ale pohotově využil naše chyby a dvěma pěknými góly získal výhry 4:2.

Na začátku prosince jsme pořádali turnaj doma na Tatranu, soupeřem nám byly v derby Nebušice a B tým Sparty. První utkání nám vůbec nevyšlo, soupeř byl rychlejší a snadno pronikal do naší obrany. Martin Karlovský sice v 5. minutě snížil na 2:1, o přestávce ale Nebušice vedly už 4:1, dva góly Jakuba Rybky pak už jen korigovaly skóre, prohráli jsme jasně a zaslouženě 7:2. Se Spartou jsme pak odehráli zajímavý zápas. Brzy jsme prohrávali, povedlo se nám ale otočit skóre, Sparta pak ale znovu vedla 3:2. Měli jsme více ze hry, dlouho se ale zdálo, že si z utkání odneseme nanejvýš jen bod. Poté, co Tomáš Pilař srovnal ve 32. minutě na 4:4 jsme měli vcelku dost příležitostí, povedl se nám ale až odvážný tah na konci zápasu. Při nerozhodném skóre jsme zkusili hru bez brankáře a risk se nám vyplatil. Svým třetím gólem v utkání rozhodl 6 vteřin před koncem Martin Karlovský o naší výhře.

V polovině ledna jsme vyrazili do Kostelce nad Černými lesy k odvětě s Benešovem a prvnímu střetnutí proti B týmu Athletics. Benešov, lídr tabulky, nás v prvním utkání rozstřílel, měli jsme tak o motivaci postaráno. Ve vcelku vyrovnaném utkání jsme sice byli častěji pod tlakem, dařilo se nám ale v protiútoku a soupeř nám definitivně odskočil až v polovině poslední třetiny, kdy využil dvě po sobě jdoucí přesilovky při vyloučeních Lukáše Randy. Solidní výkon a dobrý pocit ze zápasu nám body nepřinesl, prohráli jsme 5:7. Následné utkání proti Athletics přineslo naši výhru 6:1. Soupeř sice po snížení na 2:1 ožil a chvíli se zdálo, že budeme mít starosti, ještě před druhou přestávkou ale skóroval Michael Podlaha a zápas už jsme dohráli v poklidu.

Hned o týden později jsme hráli znovu, tentokrát v Králově Dvoře proti Texasu a Wildcats. Texas jsme v prvním vzájemném utkání porazili vcelku lehce, tentokrát byl ale soupeř houževnatější a my předvedli naprosto tragický výkon. Hráči Texasu byli aktivnější a i když se nám podařilo srovnat na 3:3, rychle zase odskočili do dvougólové náskoku. V posledních pěti minutách jsme neskutečným způsobem otočili na 5:6, nadějný výsledek jsme ale neudrželi a inkasovali. V takové situaci bychom si měli poradit a odnést si 3 body, obrat ve skóre je sice potěšující, za herní projev jsme si ale nezasloužili asi ani ten jeden bod. Proti Wildcats, již tradičnímu soupeři posledních sezon, jsme si dojem nenapravili snad ani trochu. O přestávce jsme prohrávali 2:0 a dělali spoustu individuálních chyb, které Wildcats odmítali trestat. Dlouho se zdálo, že nedáme ani gól, Podlaha ale krátce před koncem druhé třetině ukázal, že by to mohlo jít. Pět minut před koncem, už za stavu 3:2, nám Wildcats nabídli dlouhou přesilovku, i my jsme ale nabídku soupeře odmítli. Místo snahy o vyrovnání jsme nakonec po špatném střídání a vyloučení Rybky za nesportovní chování dohrávali v oslabení 3 proti 4.

Na špatné výkony z Králova Dvora jsme navázali v půlce února v Praze na Děkance. PragueViking nám vrátil porážku z prvního vzájemného duelu, když byl po celé utkání rychlejší a naše vyrovnání vždy dokázal obratem odpovědět. Opět jsme udělali dost chyb na to, abychom měli pomýšlet na úspěch, soupeř byl navíc prostě aktivnější a získal 3 body za zaslouženou výhru 3:2. Ve druhém utkání se nám postavil pořádající B tým Tago Mago a diváci se jistě museli dobře bavit. Ani jednomu týmu nefungovala obrana, padlo celkem 16 branek a po remíze 8:8 si odnáší každý po jednom bodu. Rychle jsme se ujali vedení, Tago ale otočilo, a po pětiminutovém trestu a červené kartě pro Michala Tomana hrálo dlouhou přesilovku. Oslabení jsme ale odehráli výborně, nádherný gól po individuálním průniku přes celé hřiště vstřelil Rybka. Tago ale také jednou skórovalo a o přestávce vedlo 4:2. Před koncem druhé třetiny sice srovnal svým prvním gólem za FT Dan Mendyka, krátce po začátku třetí části jsme však znovu ztráceli. Dopředu se nám nicméně dařilo, po několika rychlých a pěkných brankách jsme získali náskok už 8:5. Šest minut před koncem jsme byli blízko potřebné výhře, nakonec je z toho ale pouze bod. V posledních minutách utkání nastřílel Ondřej Kalát hattrick, gólem 6 vteřin před koncem srovnal na 8:8 a bylo vymalováno.

Herní a výsledkové trampoty se zatím v tabulce výrazně neprojevily, z našich výkonů po novém roce ale nemůžeme mít žádnou radost, pro kterou hlavně se tomuto sportu věnujeme. Je na místě, abychom přestali dělat tolik hloupých chyb a zlepšili herní disciplínu. Soutěž pokračuje dalšími zápasy už 1. března ve Zruči nad Sázavou…