Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Orel Cup 2007

Mirek [25. 7. 2007, 20.00]

Na Orel Cup 2007 jsme do Rtyně přijeli až v sobotu odpoledne, kdy začínaly zápasy v naší skupině D. Zatímco o postupujících a týmech, které si ve vyřazovacích bojích už nezahrají, bylo ve zbývajících skupinách rozhodnuto, nás první utkání teprve čekalo.

Na turnaj jsme dorazili ve značně podvyživené sestavě pouze sedmi lidí do pole a v útoku jsme se po celou dobu turnaje v celku pochopitelně nemohli najít. Prvním soupeřem nám v zápasech hraných na 2x 8 minut tým Středoczech Elite nebo tak nějak (v podstatě prý Kladeňáci). Měli nad námi od začátku vydatnou územní převahu, z ní však nevytežili víc nebezpečných šancí než my z občasných protiútoků. Utkání rozhodla jediná branka, když se soupeři povedl krátký výběh a o tyčku skóroval. Pro druhé utkání nám los přidělil FBC Dolní Němčí, tým, který vypadal, že bere turnaj hodně vážně. Brzy se soupeř díky našemu nedůrazu před brankou dostal šťastně do stoprocentní šance a šel do vedení. Přišly další branky, nám se podařilo korigovat až ve druhé poloivně, když zblízka dorazil nektrytý balonek do sítě Michal Toman, který vedl naše mužstvo na turnaji s kapitánskou páskou na ruce. Utkání skončilo 5:1, nebylo pochyb, kdo utkání vyhraje a ačkoliv bylo pár gólů šťastných nebo náhodných, rozdíl mohl být výraznější.

Ve třetím střetnutí jsme se utkali s týmem Tragedos, v podstatě se hrálo o čest, když tyto dva týmy nemířili do nedělních bojů. Do vedení nás dostal v první minutě Michal Pozler, když se prosadil zblízka z levé strany. Soupeř do poločasu srovnal a ve druhé půlce pak povedenou střelou nad nohu brankáře Filipa Hrona získal v otevřeném utkání výhru.

Na závěr třešnička, utkání se Sykyho Sexy Krtečky, kteří z naší skupiny hráli jednoznačně nejhezčí florbal (teda spíš hráli jako jediní florbal…). Soupeř měl své jisté a do utkání s námi moc nedal, což se projevilo na poměrně vyrovnaném průběhu. Vedení nám získal Adam Pažout, když protančil středem soupeřovi obrany a nekompromisně prostřelil brankáře. Krtečci přidali, srovnali a ve druhé polovině získali výhru po rozehrané standartce. Povedeným výkonem v pěkném utkání jsme si alespoň spravili chuť.

V turnajové sestavě jsme nemohli očekávat ofenzivní hody a prokázalo se, že budeme hlavně bránit. Filip zachytal špičkově a má hlavní podíl na tom, že výsledkově nevypadá turnaj nejhůř. Sice jsme všechno prohráli, ale jen jediné utkání o víc jak o branku. Klasicky jsme tratili ve fyzičce, promarnili přesilovky a neubránili strandartky. Sestava může být jakákoliv, tohle nás provází stále a na soustředění bude jasnou prioritou.

Jinak pěkný výlet do podkrkonošší, jen škoda, že nás nebylo víc (útočníků) a že se nehrálo víc utkání (zrovna po Krtečcích jsme měli chuť hrát dál a dál). Ale pohoda, netřeba se rvát jako předváděli týmy ze skupiny před tím, než začala ta naše.