Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Jedenáctá sezona je za námi

Mirek [3. 5. 2016, 11.27]

A-tým má za sebou složitou sezonu, ve které se musel potýkat s řadou absencí, a nakonec se umístil přesně v polovině tabulky na 7. příčce s vyrovnanou bilancí 12 výher a 12 porážek. Šest prohraných zápasů jsme zaznamenali v posledních sedmi duelech, kdy jsme jen těžko lepili sestavu, a do příští sezony bychom v této podobě nemohli doufat v úspěch.

„Po dobrém vstupu do sezony nás zastihl útlum způsobený vlnou zranění, takže jsme vlastně ani nemohli zabojovat o postup. To mě mrzí, protože si myslím, že každý rok máme na to, abychom se o něj porvali. Pokud chceme zlepšit výsledky, musí si spousta z nás srovnat priority,“ říká kapitán Ondra Daniš.

Poprvé v klubové historii nastoupilo alespoň do jednoho utkání hned 26 florbalistů a po devíti letech jsme neměli ani jednoho dvacetigólového střelce. Nejproduktivnějším hráčem se s 31 body (11+20) stal Vojta Šust, ačkoliv více než polovinu sezony vynechal kvůli zranění ramene. O tři body méně nasbíral Ondra Daniš (13+15), Ondra Rabiňák a Miloš Poživil nastříleli každý po 17 gólech.

Poprvé za A-tým se v letošní sezoně, která skončila dvěma vysokými porážkami v neděli 1. května ve Zruči nad Sázavou, představili Miloš Poživil, Lukáš Růžek, Míra Repčík, Honza Rezek a brankář Michal Křivánek. Vojta Šust vstřelil svou 100. branku za FT, Ondra Daniš dal svůj 50. gól. Martin Karlovský dosáhl na hranici 200 bodů. Brankáři Filip Hrbek s Tomášem Cebakem nastoupili do svých 100. zápasů.

V historických statistikách jsme dosáhli na několik milníků. Martin Volný vstřelil v říjnu proti Black Angels, nejlepšímu týmu letošní sezony, 1100. gól a trefa Miloše Poživila v dubnu proti Kutné Hoře byla naše 1200. Po konci letošního ročníku se do statistik za FT celkem zapsalo rovných 50 střelců a 50 nahrávačů.

B-tým také uzavřel sezonu přesně v polovině tabulky, na 6. příčce (mezi vzácně vyrovnanými soupeři ztrácel na první místo pouhé 4 body, zatímco na záchranu měl náskok 6 bodů). S pozitivní bilancí 9 výher, 3 remízy a 8 porážek se může těšit z povedeného ročníku, přičemž měl opět vynikající obranu (druhou nejlepší v soutěži). Nejproduktivnějším hráčem byl kapitán Kuba Milion s 23 body (5+18).

Do konce léta nyní trénujeme nepravidelně jednou týdně a v srpnu se opět představíme na tradičním turnaji Czech Open. Letní tréninky jsou znovu otevřené, stále probíhá nábor nových hráčů!

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2015/2016

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor