Navigace
Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Nejužitečnějším hráčem sezony je Miloš Poživil, Zlatou helmu získal Ondra Rabiňák

Mirek [26. 5. 2016, 17.59]

V pátek 20. června jsme ve Formance U Vodoucha uzavřeli sezonu 2015–2016 tradičním vyhlášením klubových cen. V nejdůležitější kategorii – hlasování o nejužitečnějšího hráče A-týmu – zvítězil Miloš Poživil a získal tak Cenu Tomáše Slámy. Ten v našem mužstvu působil teprve první sezonu, v 17 utkáních nasbíral celkem 25 bodů (17+8) a spolu s Ondrou Rabiňákem byl nejlepším střelcem. Zároveň odvedl spoustu dobré práce v obraně a na jaře se vrátil do hry po nepříjemném zranění kolene. Od svých spoluhráčů obdržel Poživil 7 hlasů, na druhém místě skončil s 5 hlasy kapitán Ondra Daniš a po třech hlasech dostali brankář Filip Hrbek, náš nejproduktivnější hráč Vojta Šust a zmíněný Ondra Rabiňák.

Ondra Rabiňák získal kromě Bezouškovy trofeje (spolu s Poživilem) pro nejlepšího střelce také Cenu pro nejziskovějšího hráče, který si florbalem v FT Sokol Břevnov vydělal v minulé sezoně nejvíce peněz (dvakrát se mu podařilo vstřelit čtyři góly v jednom utkání), a Zlatou helmu Michala Tomana za nejkrásnější akci. V jejím hlasování spoluhráči ocenili právě jeden ze čtyřbrankových výkonu Rabiňaka, který zaznamenal všechny naše trefy při výhře 4:3 nad Vosami v domácím prostředí na Tatranu. V utkání jsme sice ztráceli 0:2 a 2:3, díky zásahům Ondry jsme však zápas dokázali otočit a vyhrát. Na vítězství ve Zlaté helmě mu stačilo 7 hlasů, s pěti hlasy byl na druhé příčce Miloš Poživil za svou gólovou akci v poslední vteřině zápasu s Falconem, kdy rozhodl o naší výhře 4:3 v poslední možné chvíli, a čtyři hlasy dostal Adam Pažout za proměněné trestné střílení při vysoké výhře nad Čelákovicemi 19:2. Dva hlasy získal Ondra Daniš za své trefy ve 44. a 45. minutě, kterými otočil nepříznivé skóre proti Mukařovu v náš prospěch, a jeden hlas obdržela poslední nominovaná akce, zákrok Filipa Hrbka proti Vojtu Šustovi, kdy se náš gólman představil v brance soupeře při krátkém záskoku způsobeném zraněním svého maskovaného kolegy.

Cenu Adama Pažouta pro nejlepšího obránce obdržel Tomáš Pilař s 12 hlasy před Poživilem (6) a Pažoutem (5). Nejlepším brankářem se stal Filip Hrbek, v letošní sezoně nastupoval do branky výrazně častěji než ostatní, pravidelně nás držel svými výkony, a tak se letos hlasování o Cenu Tomáše Cebaka ani konat nemuselo. V hlasování o Ságovo ocenění za Oddanost florbalu uspěl Vojta Šust. Přestože kvůli zranění odehrál jen 10 utkání, stačilo to na to, aby byl nejproduktivnějším hráčem (32 bodů) a nejlepším nahrávačem (20 přihrávek) našeho mužstva. Stále se však účastnil tréninků i zápasových výjezdy, ačkoliv do hry nezasáhl. Hlasů dostal celkem 7, o dva méně si připsal Adam Pažout a tři získal Ondra Daniš.

ADRA Fair Play Award pro nejslušnějšího hráče získal Mirek Jahoda. Ve 24 zápasech zapsal jen jeden menší trest, stejně jako Martin Karlovský, který však odehrál o šest zápasů méně. Cenu Kristýny Koubové pro nejsympatičnějšího hráče dostal Adam Pažout a Cenu Miroslava Jahody udělovanou trenérem za vůdčí schopnosti na hřišti i mimo něj převzal kapitán Ondra Daniš.

V letošní sezoně zároveň tradičně padlo několik milníků. Miloš Poživil vstřelil v dubnu naši 1200. branku v soutěži a Martin Karlovský dosáhl na hranici 200 bodů za FTA. Filip Hrbek s Tomášem Cebakem nastoupili každý do svého 100. zápasu, Hrbek si navíc připsal 50. výhru v kariéře za FTA. Poprvé se za A-tým představili Michal Křivánek, Miloš Poživil, Míra Repčík, Honza Rezek a Lukáš Růžek.

Svá ocenění rozdal také B-tým, který sice skončil v polovině tabulky, na první místo však ztrácel jen 4 body. Opět se mohl spolehnout na vynikající obranu podpořenou skvělými výkony brankářů Křivánka a Hořínka, kteří třikrát udrželi čisté konto. Nejproduktivnějším hráčem (23 bodů) a nejlepším nahrávačem (18 přihrávek) byl kapitán Jakub Milion, nejlepším střelcem se s 9 zásahy stal Štěpán Vališ. Milion se zároveň stal nejplatnějším útočníkem, když získal 11 hlasů (druhý Honza Fiedler dostal 5). Nejplatnějším obráncem byl zvolen Tomáš Nový (8 hlasů), před Ondrou Krejčířem (5 hlasů). Ten v letošní sezoně nastoupil celkem do 32 zápasů za A-tým i B-tým dohromady a byl tak nejvytíženějším florbalistou v klubu.

Nejplatnějším brankářem se s 16 hlasy stal Michal Křivánek, který nás posílil před sezonou ze Žatce. Zlatou helmu si pak nevysloužil nikdo konkrétní, se 7 hlasy zvítězila týmová obrana v utkání se silnou, kombinovanou sestavou Králova Dvora „C“, které B-tým vyhrál 4:1. Pětkrát se spoluhráčům líbil hattrick Honzy Pilaře, další jednotlivé hlasy obdržely zákroky Michala Křivánka proti Berounu, Martina Hořínka proti Sedlčanům a hattrick Michala Pozlera právě ve zmíněném střetnutí s Královým Dvorem.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2015/2016

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor