Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Úspěšný domácí turnaj před parádní diváckou kulisou

Cebi [17. 10. 2016, 22.32]

V neděli jsme v pátém letošním utkání na domácí půdě přivítali tým Kanonýrů z Kladna. Náš tým byl před tímto zápasem se čtyřmi body na průběžném osmém místě tabulky. Utkání začalo v rychlém tempu a už v čase 0:57 rozvlnil síť v kladenské brance Miloš Poživil po asistenci nejproduktivnějšího hráče týmu Vojtěcha Šusta. Neuběhlo ani dvacet vteřin a na 2:0 zvyšoval Tomáš Pilař. Kladenští hráči nebyli s vývojem utkání spokojení a postupně si začali vypracovávat šance na útočné polovině. Po osmi minutách hry snížil na 2:1 Leipner, který zakončil nádhernou freestyle fintou a zpoza brány zaskočil brankáře Cebaka. Hráči Břevnova ale nebyli inkasovanou brankou zaskočeni a pokračovali ve střílení branek. Do konce třetiny se postupně prosadili Poživil, Rabiňák a Daniš, 5:1. Na začátku druhé třetiny ze standardní situace snížil opět Leipner, ten už podruhé využil svůj um a vyškolil tak obranu Břevnova. Po další brance Poživila, který tak završil v tomto zápase svůj hattrick, se začalo na obou stranách vylučovat. Nejvíce na sebe asi upozornil na straně Břevnova navrátilec do sestavy Martin Volný, který napřed obdržel dvě minuty za bránění ve hře. Následně ale neudržel na uzdě své emoce a rozhodčí ocenil jeho výstup dalším dvouminutovým a následně ještě desetiminutovým osobním trestem. Kladno tak sáhlo k možnosti hry bez brankáře už ve druhé třetině. Díky dobře postavené obraně se ale Kanonýři nedokázali prosadit. Do konce třetiny pak rozhodčí rozdělil na obou stranách několik dvouminutových trestů, ale stav utkání se neměnil. Na začátku třetí třetiny Kladno pokračovalo při přesilové hře ve hře bez brankáře. Situace využil Šust, který přes dvě třetiny odkrytou klec trefil, 7:2. Během následujících tří minut se pak skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve se po kombinaci s Šustem prosadil kapitán týmu Ondřej Daniš, o minutu později si prvně jmenovaný přidal další gól do své sbírky, 9:2. Kladno se ale nevzdalo a ve snaze zápas zdramatizovat přidalo další tři góly. Nejprve se na listinu střelců zapsal Vojtěch Petr, po něm Adam Nolč a třetí branku v utkání si připsal Kanonýr Leipner, 9:5. Do konce zápasu zbývaly asi tři minuty, to si svůj gólový úspěch připsal Michal Pozler, 10:5. Do konce zápasu už se stav nezměnil a Břevnov si tak připsal veledůležité tři body.

V druhém nedělním utkání se tým Břevnova utkal s věčným rivalem z Hořovic. Nutno podotknout, že do tohoto zápasu šel tým Břevnova s šesti útočníky a pouze s třemi obránci. Trenér Jahoda tedy sáhl k nečekané změně a na post obránce umístil právě sebe. Do branky se prvně v letošní sezóně postavila naše dlouholetá brankářská jednička Filip Hrbek. Zápas začal náporem břevnovských hráčů, které v tomto zápase hnala do útoku i hlučná skupinka fandů. Na obou stranách se vyskytovalo hodně nepřesností a v prvních pěti minutách se hodně bojovalo o střední pásmo hřiště. Na straně domácího týmu se několikrát vyznamenal brankář Hrbek. V sedmé minutě utkání se k balonku dostal Pilař, prodloužil na Šusta, ten na nic nečekal a otevřel skóre utkání, 1:0. Draci pak zapnuli na větší obrátky a stále se tlačili dopředu. Svou mrštnost dokázal Hrbek, který rychlým přesunem dokázal vytěsnit pokus Vašáka. Do konce třetiny se pak ještě dokázal do šance dostat Pozler, ten ale přestřelil. Na začátku druhé třetiny dostaly Hořovice početní výhodu. Draci dokázali opět Břevnov zamknout na obranné polovině. Za celou přesilovku se jim ale jen dvakrát podařilo propálit těsnou obranu, tam však zasahoval sebejistý Hrbek. Svou přesilovou hru si pak Hořovice ještě jednou zopakovaly, opět ale bez gólového úspěchu. Po polovině zápasu už bylo cítit, že emoce jsou napnuté a oba týmy nechtějí ustoupit ani o metr. Boj o každý balónek tak doprovázely slovní přestřelky a strkanice. I tak se ale hrálo ve slušném tempu a oba týmy se snažily vyzrát na skvěle chytající brankáře. Na začátku třetí třetiny Hořovice spustily svůj tlak a téměř pět minut nepustily břevnovské hráče za polovinu. Osm minut před koncem utkání byl vyloučen Šust a Hořovice měly šanci utkání vyrovnat, tým Břevnova byl ale opět bezchybný. Na druhé straně byl pak vyloučen Martin Hutrr za nesportovní chování. Celá přesilovka netrvala ani 31 vteřin a po nahrávce Poživila proměnil šanci Šust, 2:0. To bylo do konce třetiny vše a Filip Hrbek se tak mohl radovat z vychytané nuly.

Po šesti zápasech tak má Břevnov deset bodů a patří mu páté místo.